Santasport Keilahalli, BC016 Talvihulinat,
15.01.2024-17.02.2024
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Uusinarkaus Tuomas BC016, Rovaniemi M 279 289 277 279 249 279 1652 0 1652 62 8
2 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi M 234 233 259 266 257 290 1539 0 1539 53 9
3 Lämsä Eetu BC016, Rovaniemi C 222 227 233 222 222 244 1370 114 1484 46 9
4 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi C 201 247 235 176 209 266 1334 120 1454 38 20
5 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi B 260 226 244 227 200 229 1386 66 1452 45 20
6 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi A 247 258 202 204 267 235 1413 36 1449 44 18
7 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi A 278 246 258 182 275 204 1443 0 1443 47 14
8 Vähä Eemil BC016, Rovaniemi B 204 179 205 286 252 247 1373 66 1439 44 16
9 Savilampi Teemu BC016, Rovaniemi A 247 248 201 266 224 244 1430 6 1436 49 16
10 Viitakangas Toni BC016, Rovaniemi A 190 277 228 212 247 255 1409 18 1427 49 14
11 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi 215 213 247 236 238 245 1394 24 1418 45 19
12 Olkoniemi Mikko O-K, Rovaniemi B 215 246 214 223 234 200 1332 84 1416 44 15
13 Kaikkonen Jani O-K, Rovaniemi B 187 222 205 219 247 221 1301 114 1415 42 17
14 Uusinarkaus Timo BC016, Rovaniemi M 180 221 239 256 249 269 1414 0 1414 47 18
15 Ollonqvist Juha BC016, Rovaniemi M 222 247 238 216 238 246 1407 0 1407 44 19
16 Korpi-Halkola Veetu O-K, Rovaniemi D 289 176 192 135 216 235 1243 162 1405 34 18
 
17 Ranta Arto O-K, Rovaniemi C 217 194 238 210 204 261 1324 78 1402 42 17
18 Alatalo Juho O-K, Rovaniemi D 211 192 200 190 193 230 1216 186 1402 34 22
19 Metsomäki Jussi BC016, Rovaniemi C 225 199 232 172 234 180 1242 150 1392 36 18
20 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi B 240 206 230 279 242 165 1362 24 1386 42 15
21 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 216 212 298 180 236 161 1303 78 1381 37 20
22 Rauhala Jouni O-K, Rovaniemi B 173 187 246 201 274 178 1259 120 1379 39 15
23 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi B 223 227 202 193 219 248 1312 66 1378 41 22
24 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 172 226 187 211 173 300 1269 102 1371 38 16
25 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi D 201 203 171 227 182 167 1151 210 1361 23 32
26 Siivola Toni Jämi, Kemi B 226 174 221 223 247 215 1306 54 1360 42 17
27 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi B 204 200 203 209 212 214 1242 114 1356 33 24
28 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 188 233 193 215 213 168 1210 144 1354 29 29
29 Hannunen Aatu TorKe, Tornio C 211 217 192 199 169 225 1213 138 1351 38 12
30 Mantere Olli-Pekka O-K, Rovaniemi B 191 224 169 245 256 173 1258 90 1348 35 23
31 Koskelo Anssi BC016, Rovaniemi B 231 246 194 191 208 205 1275 72 1347 38 21
32 Hannunen Suvi Nasevat, Raisio A 223 210 233 211 216 225 1318 24 1342 36 21
33 Vähäkuopus Juha O-K, Rovaniemi B 191 214 234 182 267 168 1256 78 1334 39 19
34 Aspegren Ari O-K, Rovaniemi B 202 203 227 201 200 194 1227 96 1323 32 27
35 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 208 171 214 180 213 163 1149 174 1323 24 29
36 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 187 181 214 169 179 223 1153 168 1321 23 29
37 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 172 210 149 197 236 176 1140 180 1320 34 19
38 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 235 206 197 186 204 213 1241 78 1319 30 29
39 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 217 204 266 194 168 175 1224 90 1314 35 21
40 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 184 169 220 187 196 200 1156 156 1312 29 23
41 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 178 217 234 211 214 183 1237 72 1309 37 21
42 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 164 137 192 246 196 229 1164 144 1308 24 31
43 Ruonansuu Janne Jämi, Kemi B 217 235 198 227 239 143 1259 48 1307 39 17
44 Heikkilä Jani TorKe, Tornio C 266 136 206 201 177 186 1172 132 1304 26 23
45 Tapio Kati O-K, Rovaniemi D 166 222 188 137 191 190 1094 210 1304 20 32
46 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 104 223 222 224 217 208 1198 96 1294 31 18
47 Tapio Jouko O-K, Rovaniemi C 191 169 173 191 186 176 1086 204 1290 30 19
48 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 192 206 204 172 232 190 1196 90 1286 29 27
49 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 220 170 198 225 211 171 1195 90 1285 35 20
50 Kallunki Teuvo O-K, Rovaniemi B 203 178 195 226 203 173 1178 102 1280 32 26
51 Heikkilä Eemeli TorKe, Tornio B 192 198 209 217 209 158 1183 90 1273 35 19
52 Lindqvist Jan TorKe, Tornio B 245 182 159 187 186 245 1204 60 1264 31 19
53 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 159 153 215 207 237 203 1174 90 1264 27 28
54 Ojaniemi Pekka O-K, Rovaniemi D 141 162 190 186 186 218 1083 180 1263 24 25
55 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 171 198 184 213 211 170 1147 114 1261 25 29
56 Haapaniemi Topi AuPa, Kemi C 178 194 185 179 199 159 1094 162 1256 25 25
57 Pihlajaniemi Timo Jämi, Kemi C 167 193 177 171 210 204 1122 132 1254 21 33
58 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 223 218 203 176 167 158 1145 108 1253 29 24
59 Lindén Joni O-K, Rovaniemi D 134 133 208 172 185 209 1041 210 1251 22 21
60 Brusi Petri BC016, Rovaniemi B 189 201 209 182 212 221 1214 36 1250 32 21
61 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi D 171 148 175 162 190 188 1034 210 1244 22 22
62 Joensuu Pentti AuPa, Kemi C 156 190 216 182 153 206 1103 138 1241 25 29
63 Sadinmäki Matti BC016, Rovaniemi C 196 189 166 200 162 151 1064 174 1238 28 20
64 Kantola Mikko BC016, Rovaniemi B 202 167 191 200 193 236 1189 48 1237 32 19
65 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi C 178 185 176 179 174 153 1045 192 1237 18 30
66 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 162 191 236 185 140 170 1084 150 1234 19 31
67 Murtola Timo Veijarit, Tampere B 203 238 140 200 217 181 1179 54 1233 31 26
68 Lahdenperä Markku PUB, Tornio B 188 213 186 198 160 198 1143 90 1233 30 20
69 Koivisto Jukka-Pekka Jämi, Kemi A 190 201 195 215 189 235 1225 6 1231 34 26
70 Springare Veikko AuPa, Kemi B 202 178 204 206 189 159 1138 90 1228 32 20
71 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 159 185 182 164 153 185 1028 192 1220 18 29
72 Dyson Jamie BC016, Rovaniemi D 107 237 157 175 157 212 1045 174 1219 30 14
73 Viljanen Sirpa GH, Rauma C 164 146 236 177 172 172 1067 144 1211 26 21
74 Ylitervo Sirkka-Liisa Kaamos, Rovaniemi C 189 164 184 177 134 179 1027 180 1207 17 29
75 Hast Kari Ralli, Kemi B 194 202 165 160 200 218 1139 66 1205 29 24
76 Kaarlela Santtu Jämi, Kemi A 201 217 204 177 192 200 1191 12 1203 29 27
77 Ollonen Merja AuPa, Kemi C 155 187 192 162 143 177 1016 186 1202 13 36
78 Ylikärppä Mika Kaamos, Rovaniemi C 160 193 154 161 189 181 1038 162 1200 25 19
79 Keisu Anssi TorKe, Tornio B 189 192 167 195 213 188 1144 54 1198 24 32
80 Räihä Henri O-K, Rovaniemi D 151 210 141 170 170 146 988 210 1198 26 17
81 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi B 188 168 120 208 215 188 1087 108 1195 25 21
82 Saapunki Lauri Kaamos, Rovaniemi D 138 125 154 217 184 165 983 210 1193 17 25
83 Sotaniemi Jari O-K, Rovaniemi C 146 174 148 162 204 218 1052 138 1190 23 24
84 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 148 166 151 196 144 177 982 204 1186 12 33
85 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 144 203 176 186 182 204 1095 90 1185 26 22
86 Romakkaniemi Aimo Rkm-Roi, Rovaniemi C 180 171 132 180 196 167 1026 156 1182 18 30
87 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 163 168 182 153 145 154 965 210 1175 10 35
88 Seppi Minna Saagat, Tornio B 177 147 222 132 200 169 1047 120 1167 25 18
89 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 179 202 204 159 185 154 1083 78 1161 23 29
90 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 174 125 160 146 160 187 952 192 1144 17 23
91 Pitkänen Liisa Saagat, Tornio C 197 175 136 155 175 159 997 144 1141 24 22
92 Saukkoriipi Ahti Väyläkeila, Rovaniemi C 187 163 159 156 133 157 955 186 1141 17 26
93 Saukkoriipi Aimo Väyläkeila, Rovaniemi C 144 178 143 160 168 162 955 180 1135 13 33
94 Luoto Seppo House Bowlers, Pori D 137 164 154 132 179 158 924 210 1134 16 24
95 Heikka Ari PUB, Tornio B 185 158 159 148 223 192 1065 60 1125 28 16
96 Inkeröinen Riikka Kaamos, Rovaniemi D 118 159 163 157 166 144 907 210 1117 12 32
97 Pulkkinen Fanni BC016, Rovaniemi D 176 154 152 117 143 147 889 210 1099 10 28
98 Juottonen Kari PUB, Tornio A 190 170 157 172 160 188 1037 36 1073 22 23
99 Koskenniemi Mikko Väyläkeila, Rovaniemi C 129 187 116 136 144 157 869 204 1073 12 23
100 Tamminen Eero VeiKei, Kemi B 169 148 148 168 145 179 957 96 1053 17 25
101 Saapunki Jarno Kaamos, Rovaniemi D 114 155 115 112 171 166 833 210 1043 14 17
102 Tamminen Ilkka VeiKei, Kemi C 171 147 114 159 132 167 890 138 1028 11 24
103 Oiva Santeri BC016, Rovaniemi D 98 118 139 131 144 178 808 210 1018 16 12
104 Hirvasniemi Anne Startti-Rollo, Rovaniemi D 135 116 160 118 115 137 781 210 991 9 18
105 Auer Teemu BC016, Rovaniemi D 113 88 92 87 78 106 564 210 774 6 7
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 624
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2024 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 17.02.2024 14:25 Webmaster