Santasport Keilahalli, Karvalankkuturnaus 2,
09.02.2021-13.03.2021
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Karttunen Jani Jämi, Kemi A 222 297 268 229 199 181 1396 0 1396 46 13
2 Uusinarkaus Tuomas O-K, Rovaniemi M 234 265 223 191 247 200 1360 0 1360 48 15
3 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi B 181 203 222 247 201 226 1280 54 1334 32 31
4 Murtola Timo GS, Eura B 177 212 275 213 175 230 1282 48 1330 37 18
5 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 191 230 212 244 207 211 1295 30 1325 39 21
6 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi B 202 236 166 204 156 244 1208 114 1322 31 25
7 Huovinen Ritva Kaamos, Rovaniemi C 195 247 199 209 135 189 1174 144 1318 30 22
8 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi C 266 192 198 183 190 160 1189 126 1315 31 23
9 Kemppainen Kari O-K, Rovaniemi C 151 190 181 219 192 173 1106 204 1310 25 27
10 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 205 236 199 190 210 182 1222 78 1300 26 33
11 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 171 229 188 226 223 177 1214 84 1298 30 25
12 Kemppinen Martti O-K, Rovaniemi C 197 189 177 201 147 196 1107 186 1293 22 29
13 Koskelo Anssi O-K, Rovaniemi B 218 213 163 191 213 244 1242 48 1290 36 18
14 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 220 204 161 213 197 226 1221 66 1287 31 24
15 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 179 208 207 209 277 158 1238 48 1286 36 17
16 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi A 200 255 219 246 181 157 1258 18 1276 38 17
17 Saarni Marko TuUL, Turku M 162 256 186 232 193 246 1275 0 1275 40 15
18 Siivola Toni Jämi, Kemi B 158 192 222 162 223 226 1183 78 1261 31 23
19 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 180 200 201 183 203 210 1177 84 1261 37 15
20 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 227 195 205 214 168 167 1176 84 1260 32 22
21 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi B 184 189 193 185 207 186 1144 108 1252 30 24
22 Pihlajaniemi Timo Jämi, Kemi C 170 141 198 215 234 114 1072 180 1252 28 18
23 Ylitervo Sirkka-Liisa Kaamos, Rovaniemi C 171 157 157 158 198 234 1075 174 1249 24 24
24 Koivuranta Matti Kaamos, Rovaniemi C 191 145 167 204 206 202 1115 132 1247 22 33
25 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 212 208 176 181 188 195 1160 84 1244 25 31
26 Sotaniemi Jari Kaamos, Rovaniemi B 222 154 223 180 141 191 1111 132 1243 25 26
27 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 174 202 161 171 182 179 1069 174 1243 19 31
28 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi C 162 176 203 203 200 177 1121 120 1241 25 26
29 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 130 209 192 186 193 144 1054 180 1234 23 25
30 Aspegren Ari Virkaheitot, Rovaniemi B 193 177 169 171 208 198 1116 114 1230 28 23
31 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 205 223 186 167 200 136 1117 108 1225 18 32
32 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi B 178 183 211 234 157 213 1176 48 1224 30 23
33 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi C 179 144 160 161 202 200 1046 174 1220 20 28
34 Tapio Jarno O-K, Rovaniemi A 181 212 264 180 182 168 1187 30 1217 30 27
35 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi C 130 213 152 144 204 165 1008 204 1212 20 26
36 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 124 168 235 188 211 174 1100 108 1208 25 20
37 Viitakangas Toni O-K, Rovaniemi A 175 159 217 189 273 192 1205 0 1205 32 23
38 Kaikkonen Orvo RBC, Tammisaari A 206 185 201 200 187 200 1179 24 1203 26 30
39 Heinonen Veli-Matti Kaamos, Rovaniemi C 180 184 182 198 148 162 1054 144 1198 20 33
40 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 156 178 176 238 162 179 1089 108 1197 28 20
41 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi B 257 157 191 190 181 148 1124 66 1190 28 22
42 Gullsten Tarmo TorKe, Tornio C 172 128 189 158 202 141 990 198 1188 21 21
43 Kantola Mikko O-K, Rovaniemi B 152 245 178 180 189 177 1121 66 1187 25 26
44 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 168 184 179 177 188 120 1016 168 1184 16 31
45 Hast Kari Ralli, Kemi B 169 187 171 181 193 158 1059 120 1179 22 27
46 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 140 175 170 188 189 202 1064 114 1178 22 27
47 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 127 185 199 184 180 180 1055 120 1175 16 35
48 Rauhala Jouni Virkaheitot, Rovaniemi C 200 164 174 155 172 154 1019 156 1175 24 21
49 Torvinen Arvo Kaamos, Rovaniemi C 178 163 182 168 161 184 1036 138 1174 17 32
50 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi D 193 184 147 147 172 216 1059 108 1167 20 30
51 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 186 147 171 203 146 161 1014 150 1164 18 29
52 Juottonen Kari PUB, Tornio B 169 176 201 148 214 202 1110 48 1158 25 27
53 Ylimartimo Timo Ralli, Kemi B 148 149 209 154 208 158 1026 126 1152 29 20
54 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 179 152 185 155 133 169 973 168 1141 18 25
55 Salmi Pentti Kaamos, Rovaniemi C 167 167 121 173 173 139 940 198 1138 12 29
56 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 155 124 180 169 180 170 978 150 1128 17 33
57 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi C 156 174 173 172 151 166 992 132 1124 18 31
58 Pöyliö Aarno Ralli, Kemi A 191 125 154 152 180 213 1015 108 1123 21 25
59 Ylikärppä Mika Kaamos, Rovaniemi C 171 147 157 146 148 159 928 192 1120 15 27
60 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 133 168 150 192 235 151 1029 90 1119 17 31
61 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi C 164 175 141 148 171 212 1011 108 1119 20 23
62 Karjalainen Kari TorKe, Tornio C 164 163 129 143 158 176 933 180 1113 18 25
63 Johansson Matti TorKe, Tornio B 163 127 175 204 169 150 988 120 1108 26 15
64 Männistö Erkki Kaamos, Rovaniemi C 191 192 158 156 134 125 956 150 1106 22 19
65 Oinas Aulis Kaamos, Rovaniemi B 183 152 161 180 160 142 978 126 1104 19 25
66 Satta Markus Väyläkeila, Rovaniemi B 165 179 171 180 171 147 1013 90 1103 17 29
67 Koivisto Jukka-Pekka VeiKei, Kemi B 175 175 153 163 201 169 1036 66 1102 20 29
68 Meriläinen Laina Kaamos, Rovaniemi D 118 132 157 142 173 170 892 210 1102 13 23
69 Lahdenperä Markku PUB, Tornio B 153 156 166 175 170 191 1011 90 1101 22 21
70 Heikkinen Taisto TorKe, Tornio C 147 161 154 166 136 136 900 192 1092 8 31
71 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi D 193 148 121 179 171 168 980 108 1088 17 28
72 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 135 146 138 159 161 128 867 210 1077 13 21
73 Åhman Juha Jämi, Kemi C 156 161 153 141 153 170 934 132 1066 21 20
74 Saarni Lauri TuUL, Turku B 191 138 157 191 170 155 1002 48 1050 25 18
75 Junno Pirjo Saagat, Tornio C 125 129 152 136 170 134 846 204 1050 13 19
76 Vaarala Pekka KaKe-Kajaani, Kajaani D 153 180 115 115 121 145 829 210 1039 11 22
77 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi D 139 152 128 153 136 108 816 210 1026 14 16
78 Sneck Esko Kaamos, Rovaniemi B 148 131 138 161 135 179 892 120 1012 15 24
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 345
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2021 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 13.03.2021 17:05 Webmaster