Santasport Keilahalli, Keväthulinat,
28.03.2022-07.05.2022
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi M 222 276 244 259 267 234 1502 0 1502 50 14
2 Ollonqvist Juha BC016, Rovaniemi M 274 237 257 287 181 256 1492 0 1492 51 9
3 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi B 257 255 233 212 240 224 1421 66 1487 47 12
4 Rauhala Jouni Virkaheitot, Rovaniemi C 224 244 240 201 194 225 1328 150 1478 39 23
5 Murtola Timo GS, Eura B 214 266 200 279 224 227 1410 60 1470 46 15
6 Uusinarkaus Tuomas BC016, Rovaniemi M 280 213 257 258 193 267 1468 0 1468 49 15
7 Tapio Juha-Matti BC016, Rovaniemi M 257 247 237 204 299 215 1459 0 1459 50 18
8 Puuronen Marko RC, Pori A 253 236 218 205 263 259 1434 24 1458 47 18
9 Tapio Jarno O-K, Rovaniemi B 181 246 238 279 258 202 1404 42 1446 42 23
10 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi B 218 241 206 238 228 248 1379 66 1445 45 19
11 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 244 247 246 194 208 216 1355 90 1445 37 20
12 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 232 254 236 235 216 238 1411 30 1441 47 19
13 Sotaniemi Jari O-K, Rovaniemi C 227 235 171 208 259 206 1306 132 1438 39 23
14 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi B 212 196 256 223 300 171 1358 78 1436 45 12
15 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 248 204 199 268 177 255 1351 84 1435 41 19
16 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi B 158 257 188 220 269 223 1315 120 1435 38 17
17 Kantola Mikko BC016, Rovaniemi B 236 233 237 177 239 225 1347 78 1425 40 19
18 Verronen Valtter OPS, Oulu M 227 266 228 249 236 217 1423 0 1423 47 17
19 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi B 199 245 226 279 224 181 1354 60 1414 40 20
20 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi C 195 204 216 229 235 193 1272 138 1410 33 29
21 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 201 262 192 215 189 248 1307 102 1409 43 16
22 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 195 225 248 206 211 234 1319 84 1403 37 26
23 Luosujärvi Matias OPS, Oulu M 235 215 255 231 242 222 1400 0 1400 45 14
24 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 205 236 205 216 277 182 1321 78 1399 38 23
25 Lämsä Toni BC016, Rovaniemi D 206 246 178 164 202 256 1252 144 1396 37 20
26 Aspegren Ari Virkaheitot, Rovaniemi B 225 202 193 235 234 192 1281 114 1395 38 19
27 Uusinarkaus Timo BC016, Rovaniemi M 229 202 227 265 256 213 1392 0 1392 42 20
28 Vähäkuopus Juha O-K, Rovaniemi A 290 186 194 276 171 223 1340 48 1388 42 13
29 Siivola Toni Jämi, Kemi B 211 247 194 205 246 234 1337 48 1385 39 20
30 Lahdenperä Markku PUB, Tornio B 239 233 188 167 212 232 1271 114 1385 37 21
31 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 180 243 208 215 234 190 1270 114 1384 34 26
32 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 193 258 222 226 212 180 1291 90 1381 41 16
33 Viitakangas Toni BC016, Rovaniemi A 176 224 191 266 259 225 1341 36 1377 43 17
34 Männistö Erkki Kaamos, Rovaniemi C 159 202 237 180 204 246 1228 144 1372 36 19
35 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi D 257 203 162 191 179 170 1162 210 1372 29 22
36 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 225 245 247 194 186 205 1302 66 1368 35 23
37 Kahlos Hans OPS, Oulu A 256 223 235 209 208 212 1343 18 1361 42 18
38 Ylikärppä Mika Kaamos, Rovaniemi C 226 157 166 168 246 204 1167 192 1359 31 20
39 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi C 179 213 179 205 244 197 1217 132 1349 34 23
40 Springare Ira AuPa, Kemi C 186 205 221 175 189 215 1191 156 1347 26 33
41 Koskelo Anssi BC016, Rovaniemi B 214 201 199 226 245 189 1274 66 1340 38 20
42 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 192 191 234 192 205 236 1250 90 1340 29 31
43 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 183 192 165 196 213 269 1218 114 1332 33 24
44 Kaivola Jouni Ralli, Kemi B 202 203 206 203 205 245 1264 66 1330 33 26
45 Ruonala Antti OPS, Oulu C 232 175 142 195 245 189 1178 144 1322 29 24
46 Kemppinen Martti O-K, Rovaniemi C 162 174 202 169 212 198 1117 204 1321 28 21
47 Mantere Olli-Pekka O-K, Rovaniemi D 184 164 213 150 186 205 1102 210 1312 27 16
48 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 234 177 168 196 256 175 1206 102 1308 32 23
49 Romakkaniemi Aimo Rkm-Roi, Rovaniemi C 172 204 214 220 124 205 1139 168 1307 33 15
50 Springare Veikko AuPa, Kemi B 208 157 190 242 203 200 1200 102 1302 35 21
51 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 189 204 178 195 210 207 1183 108 1291 33 23
52 Ravelin Tapio PUB, Tornio B 183 194 222 190 200 211 1200 90 1290 33 19
53 Vuolli Mika Kaamos, Rovaniemi C 201 176 156 193 256 174 1156 132 1288 25 26
54 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 159 207 173 192 191 186 1108 180 1288 24 25
55 Kemi Mika Jämi, Kemi M 223 202 245 193 233 191 1287 0 1287 35 25
56 Pitkänen Liisa Saagat, Tornio C 167 213 182 192 178 196 1128 156 1284 23 27
57 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 181 184 206 192 185 160 1108 174 1282 21 32
58 Rantala Esa OPS, Oulu A 212 254 203 197 172 235 1273 6 1279 35 24
59 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 200 167 179 168 161 213 1088 186 1274 18 32
60 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 197 217 206 183 168 114 1085 186 1271 28 22
61 Saarikivi Mika OPS, Oulu A 203 202 248 178 211 216 1258 12 1270 34 23
62 Seppi Tuomas BC016, Rovaniemi A 207 241 157 242 184 201 1232 36 1268 38 14
63 Koivisto Jukka-Pekka Jämi, Kemi A 227 172 226 210 214 200 1249 12 1261 37 21
64 Ruonansuu Janne Jämi, Kemi B 189 203 188 159 218 236 1193 66 1259 36 17
65 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 180 205 213 172 201 176 1147 108 1255 24 31
66 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi C 179 181 188 169 210 206 1133 120 1253 23 33
67 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 170 198 204 184 179 176 1111 138 1249 15 39
68 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 173 199 166 175 170 177 1060 186 1246 25 18
69 Koskinen Sinikka VeiKei, Kemi C 172 161 145 238 258 163 1137 108 1245 27 22
70 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 168 210 193 202 155 143 1071 162 1233 22 30
71 Karjalainen Kari TorKe, Tornio C 154 156 173 203 164 183 1033 192 1225 22 26
72 Seppi Minna Saagat, Tornio C 136 194 192 178 183 204 1087 132 1219 24 27
73 Ruonala Masa OPS, Oulu A 246 190 244 172 181 179 1212 6 1218 32 22
74 Kukkohovi Tuomo Laaki, Oulu B 186 198 195 152 190 205 1126 90 1216 27 25
75 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 206 191 165 181 154 163 1060 150 1210 19 31
76 Sadinmäki Matti BC016, Rovaniemi C 162 157 202 189 158 166 1034 174 1208 22 24
77 Junno Pirjo Saagat, Tornio D 144 138 219 172 157 168 998 210 1208 20 22
78 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi C 188 161 210 177 171 161 1068 138 1206 28 18
79 Kasala Riitta Saagat, Tornio C 187 145 168 166 157 190 1013 192 1205 22 25
80 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi D 165 180 155 189 145 160 994 210 1204 22 20
81 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 149 185 202 178 162 177 1053 150 1203 19 34
82 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi C 169 145 156 156 205 168 999 204 1203 20 26
83 Kuntola Jouko O-K, Rovaniemi B 154 154 167 241 189 194 1099 102 1201 27 22
84 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 160 159 177 157 190 148 991 210 1201 18 26
85 Ranta Arto O-K, Rovaniemi D 151 133 149 158 161 232 984 210 1194 16 30
86 Starck Maarit Saagat, Tornio C 163 159 177 180 170 164 1013 168 1181 13 32
87 Knihtilä Jouni Into, Kemi B 140 190 184 222 210 189 1135 36 1171 31 15
88 Räihä Henri O-K, Rovaniemi D 133 164 167 168 196 133 961 210 1171 18 24
89 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 142 207 195 150 170 200 1064 96 1160 25 21
90 Koivuranta Martti O-K, Rovaniemi C 125 150 180 140 203 176 974 186 1160 14 32
91 Pihlajaniemi Timo Jämi, Kemi C 196 169 192 182 168 132 1039 114 1153 18 32
92 Suopajärvi Tommi BC016, Rovaniemi B 170 142 213 166 202 144 1037 102 1139 26 21
93 Hoppula Oskari Startti-Rollo, Rovaniemi D 108 148 158 138 149 209 910 210 1120 14 24
94 Ollonen Merja AuPa, Kemi C 164 169 167 139 165 140 944 168 1112 17 21
95 Meriläinen Laina Kaamos, Rovaniemi D 164 161 158 167 134 110 894 210 1104 13 23
96 Pitkänen Anneli AuPa, Kemi B 145 167 153 166 186 188 1005 90 1095 16 32
97 Pernu Heikki Rkm-Roi, Rovaniemi D 144 134 141 122 178 163 882 210 1092 14 24
98 Gullsten Tarmo TorKe, Tornio C 128 154 171 127 155 141 876 204 1080 12 23
99 Kukkohovi Marika Laaki, Oulu D 157 127 127 154 110 122 797 210 1007 11 18
100 Lindén Joni O-K, Rovaniemi D 104 137 167 124 191 154 877 108 985 19 16
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 497
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2022 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 07.05.2022 16:33 Webmaster