Santasport Keilahalli, Ounas-Keilan Revontuli,
03.01.2023-12.02.2023, tilanne 29.01.2023
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 208 159 236 245 256 233 1337 66 1403 37 22
2 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi M 253 216 257 177 215 266 1384 0 1384 45 15
3 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi B 235 158 203 201 254 243 1294 48 1342 42 13
4 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 181 178 218 200 212 238 1227 84 1311 35 24
5 Puuronen Marko RC, Pori M 229 184 192 226 234 244 1309 0 1309 38 22
6 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 203 180 198 179 236 202 1198 90 1288 29 26
7 Kaikkonen Jani O-K, Rovaniemi D 174 237 208 196 157 165 1137 150 1287 32 21
8 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 201 194 202 200 192 181 1170 108 1278 26 30
9 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 198 201 147 184 206 222 1158 120 1278 27 30
10 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 199 190 175 187 212 203 1166 108 1274 25 31
11 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 256 188 184 219 166 177 1190 78 1268 31 24
12 Mantere Olli-Pekka O-K, Rovaniemi C 190 190 200 160 176 186 1102 162 1264 34 12
13 Ylitervo Sirkka-Liisa Kaamos, Rovaniemi C 146 190 205 170 160 192 1063 198 1261 24 23
14 Romakkaniemi Aimo Rkm-Roi, Rovaniemi C 149 177 167 186 231 185 1095 162 1257 24 26
15 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi A 220 184 232 221 217 144 1218 36 1254 33 19
16 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 200 156 227 265 172 225 1245 6 1251 32 26
17 Koskelo Anssi BC016, Rovaniemi A 188 170 268 218 192 179 1215 30 1245 35 20
18 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi B 181 198 174 190 218 179 1140 96 1236 28 26
19 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 145 202 166 197 176 170 1056 180 1236 24 30
20 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 166 236 145 235 176 183 1141 90 1231 23 29
21 Uusinarkaus Tuomas BC016, Rovaniemi M 186 224 191 218 246 165 1230 0 1230 36 19
22 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 193 192 213 157 176 134 1065 162 1227 21 31
23 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi A 191 204 213 190 213 181 1192 30 1222 34 21
24 Rauhala Jouni Virkaheitot, Rovaniemi C 156 160 181 242 193 157 1089 132 1221 21 28
25 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi A 193 181 187 175 172 189 1097 120 1217 28 22
26 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 177 210 173 140 190 158 1048 168 1216 19 32
27 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 211 177 138 201 138 175 1040 174 1214 21 24
28 Aspegren Ari Virkaheitot, Rovaniemi B 226 213 165 197 147 159 1107 102 1209 26 24
29 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 196 161 214 207 202 137 1117 90 1207 25 29
30 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 213 188 167 179 184 165 1096 108 1204 25 22
31 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 184 167 201 172 161 232 1117 84 1201 21 31
32 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi B 207 177 224 179 145 172 1104 96 1200 23 29
33 Ranta Arto O-K, Rovaniemi C 130 170 174 200 157 170 1001 198 1199 18 25
34 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi B 163 181 223 216 154 191 1128 60 1188 25 27
35 Kantola Mikko BC016, Rovaniemi B 193 130 176 214 212 204 1129 54 1183 33 15
36 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 175 157 182 161 177 169 1021 162 1183 18 30
37 Viitakangas Toni BC016, Rovaniemi A 264 183 216 157 183 169 1172 6 1178 30 17
38 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi A 215 192 176 190 199 170 1142 36 1178 29 19
39 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 165 170 213 168 190 168 1074 102 1176 18 37
40 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi D 156 121 168 149 179 187 960 210 1170 17 27
41 Sotaniemi Jari O-K, Rovaniemi B 165 162 150 209 169 202 1057 108 1165 20 26
42 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 168 140 189 197 155 161 1010 150 1160 22 24
43 Sneck Esko Kaamos, Rovaniemi C 175 207 180 156 155 153 1026 132 1158 16 33
44 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 181 135 189 138 182 167 992 162 1154 22 21
45 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi B 173 199 148 188 161 212 1081 66 1147 21 28
46 Sadinmäki Matti BC016, Rovaniemi C 160 143 140 155 223 152 973 174 1147 24 18
47 Parpala Olavi Rkm-Roi, Rovaniemi C 199 200 157 139 157 155 1007 138 1145 19 22
48 Springare Ira AuPa, Kemi C 130 178 181 183 146 180 998 144 1142 20 26
49 Hannunen Aatu SL, Raisio B 150 142 148 183 191 217 1031 108 1139 24 22
50 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 191 166 184 131 157 126 955 174 1129 13 30
51 Kuittinen Matti Kaamos, Rovaniemi D 156 137 164 166 137 155 915 210 1125 14 26
52 Koivuranta Martti O-K, Rovaniemi C 168 141 141 168 174 139 931 192 1123 13 28
53 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 178 154 153 158 128 157 928 192 1120 11 28
54 Springare Veikko AuPa, Kemi B 164 131 145 212 155 208 1015 102 1117 23 21
55 Vähäkuopus Juha O-K, Rovaniemi B 170 170 198 144 193 184 1059 48 1107 26 23
56 Lämsä Toni BC016, Rovaniemi B 158 182 160 149 167 189 1005 102 1107 23 22
57 Murtola Timo Veijarit, Tampere B 168 149 204 183 188 164 1056 48 1104 29 21
58 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 167 147 116 182 154 127 893 210 1103 15 19
59 Ylimartimo Timo Ralli, Kemi B 187 161 189 152 145 163 997 96 1093 23 21
60 Kemppinen Eeva-Liisa O-K, Rovaniemi D 153 145 135 140 119 178 870 210 1080 13 21
61 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi C 145 142 117 172 150 140 866 210 1076 11 24
62 Kaivola Jouni Ralli, Kemi B 162 115 211 194 155 165 1002 66 1068 24 19
63 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 178 153 149 179 157 164 980 72 1052 14 29
64 Lindén Joni O-K, Rovaniemi D 135 151 133 138 127 143 827 210 1037 15 18
65 Kemppinen Martti O-K, Rovaniemi C 134 147 142 124 124 133 804 192 996 9 22
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 333
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2023 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 29.01.2023 16:45 Webmaster