Santasport Keilahalli, Rimaa hipoen-turnaus,
03.01.2022-13.02.2022, tilanne 20.01.2022
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 199 246 189 210 205 245 1294 114 1408 37 21
2 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi M 179 229 264 192 247 235 1346 0 1346 44 16
3 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 202 180 193 225 189 181 1170 162 1332 25 31
4 Uusinarkaus Tuomas BC016, Rovaniemi M 224 245 248 176 167 258 1318 0 1318 45 15
5 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi B 194 210 205 222 215 193 1239 78 1317 36 24
6 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 188 221 170 244 179 214 1216 96 1312 33 20
7 Ylikärppä Mika Kaamos, Rovaniemi C 150 160 192 189 178 243 1112 198 1310 23 31
8 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 170 232 221 232 153 211 1219 90 1309 32 22
9 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi B 202 162 192 238 228 188 1210 84 1294 29 25
10 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 168 199 258 180 184 186 1175 108 1283 32 24
11 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 200 210 222 187 180 187 1186 96 1282 35 13
12 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 170 214 203 211 190 257 1245 36 1281 34 24
13 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi C 244 181 185 196 170 168 1144 132 1276 21 36
14 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 166 186 226 220 183 203 1184 90 1274 30 29
15 Koskelo Anssi BC016, Rovaniemi B 177 224 241 171 229 150 1192 78 1270 35 18
16 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 175 210 200 189 207 192 1173 96 1269 33 21
17 Aspegren Ari Virkaheitot, Rovaniemi B 196 157 175 234 168 207 1137 114 1251 25 27
18 Juottonen Kari PUB, Tornio B 212 246 188 167 179 192 1184 66 1250 31 20
19 Ollonqvist Juha BC016, Rovaniemi M 246 201 205 204 185 204 1245 0 1245 35 22
20 Hast Kari Ralli, Kemi B 181 209 162 167 208 210 1137 102 1239 31 15
21 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 159 168 159 210 177 201 1074 162 1236 20 31
22 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi C 181 200 191 182 170 178 1102 132 1234 28 22
23 Pitkänen Anneli AuPa, Kemi B 190 192 208 188 163 174 1115 114 1229 27 30
24 Vilmi Keijo VeiKei, Kemi B 205 144 200 175 192 210 1126 102 1228 29 24
25 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi B 167 214 184 180 191 179 1115 108 1223 27 24
26 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 213 136 183 243 160 167 1102 120 1222 25 24
27 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 212 176 180 190 169 190 1117 102 1219 29 25
28 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 190 193 190 170 139 192 1074 144 1218 22 28
29 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi C 164 214 145 156 214 192 1085 132 1217 27 22
30 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 234 159 180 188 164 128 1053 162 1215 18 30
31 Jurva-Hirvaskari Pirkko AuPa, Kemi C 156 168 173 165 187 184 1033 180 1213 18 29
32 Viitakangas Toni BC016, Rovaniemi A 222 167 223 188 168 225 1193 18 1211 36 18
33 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 190 190 148 170 189 180 1067 144 1211 22 31
34 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 208 166 156 189 209 202 1130 78 1208 23 29
35 Koivuranta Matti Kaamos, Rovaniemi C 168 199 180 190 173 154 1064 144 1208 17 33
36 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 157 181 184 151 170 183 1026 174 1200 24 25
37 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 169 141 192 175 165 194 1036 162 1198 19 30
38 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 191 175 155 144 166 162 993 204 1197 20 23
39 Ruonansuu Janne Jämi, Kemi B 151 171 208 197 203 175 1105 90 1195 32 17
40 Romakkaniemi Aimo Rkm-Roi, Rovaniemi C 152 186 145 177 173 182 1015 180 1195 20 25
41 Lahdenperä Markku PUB, Tornio B 198 153 177 176 198 177 1079 108 1187 27 21
42 Siivola Toni Jämi, Kemi B 191 157 155 200 197 204 1104 78 1182 25 26
43 Uusinarkaus Timo BC016, Rovaniemi M 209 198 181 212 148 232 1180 0 1180 34 16
44 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 137 178 198 172 168 157 1010 168 1178 19 29
45 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi B 224 209 167 155 178 178 1111 66 1177 25 24
46 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi C 141 146 193 189 161 204 1034 138 1172 21 28
47 Rauhala Jouni Virkaheitot, Rovaniemi C 150 199 148 187 178 150 1012 156 1168 21 25
48 Ranta Arto O-K, Rovaniemi D 124 189 159 138 143 201 954 210 1164 20 21
49 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi D 184 134 148 158 150 180 954 210 1164 17 27
50 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 168 164 193 166 159 205 1055 108 1163 22 24
51 Luosujärvi Matias OPS, Oulu M 169 202 213 195 166 217 1162 0 1162 34 22
52 Aalto Keijo VeiKei, Kemi C 170 184 170 142 161 168 995 150 1145 18 29
53 Sotaniemi Jari O-K, Rovaniemi C 139 203 161 169 142 196 1010 132 1142 21 20
54 Kemppinen Martti O-K, Rovaniemi C 146 137 201 172 146 141 943 198 1141 17 22
55 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi B 161 182 198 185 143 205 1074 48 1122 22 31
56 Heikkinen Taisto TorKe, Tornio C 152 159 147 147 167 158 930 192 1122 13 26
57 Lindqvist Jan TorKe, Tornio B 156 200 169 148 154 170 997 120 1117 19 25
58 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi D 94 169 166 140 166 159 894 210 1104 12 25
59 Starck Maarit Saagat, Tornio C 133 127 168 199 126 176 929 174 1103 21 18
60 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 142 145 194 224 136 151 992 108 1100 22 21
61 Junno Pirjo Saagat, Tornio D 137 136 164 149 126 175 887 210 1097 13 22
62 Huttunen Jari Väyläkeila, Rovaniemi C 121 132 153 159 180 128 873 198 1071 15 20
63 Åhman Juha Jämi, Kemi C 194 144 160 113 180 146 937 132 1069 16 23
64 Kantola Mikko BC016, Rovaniemi B 192 162 163 163 151 168 999 66 1065 26 17
65 Kaivola Jouni Ralli, Kemi B 151 198 156 156 143 170 974 90 1064 21 23
66 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 161 146 169 138 146 189 949 102 1051 19 21
67 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 150 113 150 106 160 156 835 210 1045 11 23
68 Ylimartimo Timo Ralli, Kemi C 119 165 142 157 172 147 902 132 1034 19 16
69 Sadinmäki Matti BC016, Rovaniemi C 163 126 147 159 145 118 858 174 1032 12 22
70 Keisu Anssi TorKe, Tornio C 171 145 129 184 135 117 881 132 1013 12 25
71 Okkolin Martti Väyläkeila, Rovaniemi B 172 138 133 124 180 160 907 102 1009 10 28
72 Aapajärvi Mauri Jämi, Kemi A 166 183 160 152 166 154 981 6 987 19 24
73 Gullsten Tarmo TorKe, Tornio C 139 147 127 138 122 96 769 204 973 5 23
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 202
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2022 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 20.01.2022 20:34 Webmaster