Santasport Keilahalli, BC016 Syyshulinat,
18.10.2022-26.11.2022
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi A 202 203 260 210 215 277 1367 78 1445 43 20
2 Tapio Juha-Matti BC016, Rovaniemi M 277 177 242 237 226 278 1437 0 1437 48 12
3 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi M 182 258 211 274 234 269 1428 0 1428 49 13
4 Luosujärvi Matias OPS, Oulu M 236 237 210 199 279 266 1427 0 1427 44 16
5 Verronen Valtter OPS, Oulu M 300 179 215 267 259 206 1426 0 1426 52 8
6 Uusinarkaus Tuomas BC016, Rovaniemi M 264 206 240 260 256 197 1423 0 1423 44 19
7 Saukkoriipi Pekka Väyläkeila, Rovaniemi C 222 204 234 228 202 193 1283 126 1409 37 20
8 Uusinarkaus Timo BC016, Rovaniemi M 225 233 217 279 210 243 1407 0 1407 44 20
9 Tapio Jarno O-K, Rovaniemi A 230 224 278 221 182 239 1374 24 1398 37 25
10 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 187 215 228 233 236 191 1290 96 1386 35 22
11 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 258 236 190 247 225 202 1358 12 1370 42 20
12 Lämsä Toni BC016, Rovaniemi B 226 232 243 165 207 181 1254 108 1362 41 14
13 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi B 176 224 204 176 235 226 1241 120 1361 29 29
14 Murtola Timo Veijarit, Tampere A 177 208 238 240 266 168 1297 60 1357 38 17
15 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi A 198 215 265 190 216 224 1308 48 1356 38 19
16 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi A 244 171 184 255 226 212 1292 60 1352 37 18
17 Mantere Olli-Pekka O-K, Rovaniemi C 154 159 188 268 155 236 1160 186 1346 33 19
18 Viitakangas Toni BC016, Rovaniemi A 212 204 244 223 208 238 1329 12 1341 44 16
19 Koskelo Anssi BC016, Rovaniemi B 242 212 202 202 215 220 1293 48 1341 41 17
20 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi B 192 246 258 185 205 187 1273 66 1339 35 20
21 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 251 170 196 170 202 248 1237 96 1333 29 29
22 Männistö Erkki Kaamos, Rovaniemi C 205 192 169 199 258 156 1179 150 1329 32 22
23 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 162 204 224 192 210 246 1238 90 1328 33 25
24 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 212 203 165 242 216 211 1249 78 1327 37 20
25 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 162 205 220 187 182 180 1136 180 1316 29 20
26 Ollonqvist Juha BC016, Rovaniemi M 171 180 256 204 216 279 1306 0 1306 43 15
27 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 138 181 221 178 238 246 1202 102 1304 32 25
28 Rauhala Jouni Virkaheitot, Rovaniemi B 182 183 224 181 213 189 1172 132 1304 27 23
29 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi B 193 235 204 192 138 212 1174 126 1300 28 28
30 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi A 179 137 238 256 215 234 1259 36 1295 34 23
31 Söyrinki Mika VeiKei, Kemi M 215 196 171 236 207 269 1294 0 1294 42 18
32 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 202 206 197 205 171 221 1202 90 1292 31 25
33 Sotaniemi Jari O-K, Rovaniemi B 204 196 244 202 148 184 1178 108 1286 30 24
34 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 235 177 169 210 244 168 1203 78 1281 32 24
35 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 168 213 258 201 160 182 1182 90 1272 31 21
36 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 192 190 149 159 265 196 1151 120 1271 28 22
37 Puuronen Marko RC, Pori A 205 224 222 181 208 204 1244 24 1268 38 22
38 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 161 178 216 168 234 147 1104 162 1266 24 27
39 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 216 210 160 159 193 222 1160 102 1262 27 25
40 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 158 193 148 186 205 202 1092 168 1260 21 29
41 Aspegren Ari Virkaheitot, Rovaniemi B 197 222 223 193 179 148 1162 90 1252 29 22
42 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 170 214 210 191 184 178 1147 102 1249 30 26
43 Ranta Arto O-K, Rovaniemi C 194 191 187 171 141 160 1044 204 1248 26 21
44 Stenius Pauli Jämi, Kemi B 186 174 231 172 206 188 1157 90 1247 25 28
45 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 168 183 256 211 194 158 1170 72 1242 29 23
46 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 180 209 189 166 203 184 1131 108 1239 25 24
47 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 156 190 186 167 158 183 1040 192 1232 22 27
48 Koivuranta Matti Kaamos, Rovaniemi C 193 213 150 163 192 166 1077 150 1227 21 29
49 Koskela Martti VeiKei, Kemi A 207 189 194 224 201 202 1217 6 1223 32 25
50 Saukkoriipi Ahti Väyläkeila, Rovaniemi D 148 184 143 166 177 195 1013 210 1223 19 30
51 Romakkaniemi Aimo Rkm-Roi, Rovaniemi C 198 146 193 179 168 173 1057 162 1219 21 28
52 Vähä Eemil TorKe, Tornio C 213 181 192 145 162 187 1080 138 1218 25 26
53 Starck Maarit Saagat, Tornio C 168 136 217 171 171 213 1076 138 1214 22 24
54 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi B 168 186 171 164 172 244 1105 108 1213 28 19
55 Vähäkuopus Juha O-K, Rovaniemi A 148 269 196 161 225 175 1174 36 1210 32 20
56 Okkolin Martti Väyläkeila, Rovaniemi B 189 158 185 211 158 201 1102 108 1210 21 28
57 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 184 188 171 167 157 168 1035 174 1209 17 33
58 Siivola Toni Jämi, Kemi B 169 202 234 193 211 134 1143 54 1197 31 19
59 Ylitervo Sirkka-Liisa Kaamos, Rovaniemi C 207 158 189 171 146 139 1010 186 1196 19 25
60 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi C 181 162 163 164 160 156 986 210 1196 17 24
61 Kaarlela Marko Jämi, Kemi B 234 167 172 172 190 189 1124 66 1190 24 28
62 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 182 171 159 164 166 156 998 180 1178 18 29
63 Pitkänen Anneli AuPa, Kemi B 200 147 145 187 201 181 1061 114 1175 21 34
64 Springare Ira AuPa, Kemi C 164 160 184 138 173 204 1023 150 1173 19 27
65 Knihtilä Jouni Into, Kemi B 169 137 237 157 196 191 1087 78 1165 25 24
66 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 179 140 180 157 165 158 979 186 1165 17 26
67 Ravelin Tapio PUB, Tornio B 167 152 168 212 188 191 1078 84 1162 26 20
68 Hast Kari Ralli, Kemi B 180 157 176 158 192 201 1064 96 1160 20 30
69 Kärki Riitta Kaamos, Rovaniemi D 150 222 136 162 149 129 948 210 1158 16 23
70 Kaarlela Santtu Jämi, Kemi D 158 123 159 173 186 146 945 210 1155 22 17
71 Heikka Ari Jämi, Kemi B 182 199 233 159 143 118 1034 114 1148 26 16
72 Karjalainen Kari TorKe, Tornio C 140 147 159 168 151 191 956 192 1148 12 30
73 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi D 138 124 134 166 216 160 938 210 1148 19 20
74 Kaivola Jouni Ralli, Kemi B 182 211 215 145 188 139 1080 66 1146 29 19
75 Springare Veikko AuPa, Kemi B 168 182 191 138 149 204 1032 114 1146 18 31
76 Lindén Joni O-K, Rovaniemi D 109 130 177 176 138 199 929 210 1139 20 17
77 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 166 170 158 177 147 150 968 168 1136 14 30
78 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 110 213 158 157 163 168 969 162 1131 15 29
79 Junno Pirjo Saagat, Tornio C 191 135 142 145 140 155 908 204 1112 7 32
80 Koivisto Jukka-Pekka Jämi, Kemi B 155 190 184 149 186 213 1077 30 1107 23 27
81 Björkman Arto Jämi, Kemi B 200 181 162 167 149 200 1059 48 1107 19 30
82 Juottonen Kari PUB, Tornio B 159 182 152 147 191 203 1034 48 1082 23 23
83 Keisu Anssi TorKe, Tornio C 151 136 151 164 160 179 941 138 1079 17 26
84 Sadinmäki Matti BC016, Rovaniemi C 132 179 171 138 161 120 901 174 1075 16 24
85 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi C 157 169 149 142 148 105 870 204 1074 9 30
86 Gullsten Tarmo TorKe, Tornio C 115 140 129 158 173 150 865 198 1063 11 22
87 Seppi Tuomas BC016, Rovaniemi B 164 150 149 201 168 140 972 66 1038 20 21
88 Eskola Päivi Kaamos, Rovaniemi D 124 152 146 154 93 121 790 108 898 13 17
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 429
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2022 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 26.11.2022 16:22 Webmaster