Santasport Keilahalli, Santasport Senior Open,
04.09.2023-07.10.2023
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo B 192 165 255 225 266 189 1292 72 1364 37 17
2 Alatervo Jukka O-K, Rovaniemi A 224 229 191 235 180 236 1295 48 1343 37 21
3 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 195 232 234 218 188 161 1228 108 1336 31 23
4 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 247 192 233 243 153 197 1265 30 1295 38 17
5 Kallunki Teuvo O-K, Rovaniemi B 232 212 222 187 158 175 1186 102 1288 31 24
6 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 242 167 184 195 155 213 1156 126 1282 29 24
7 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 210 188 199 217 171 214 1199 72 1271 29 24
8 Nordblom Mikko K-29, Turku B 173 205 226 181 204 191 1180 90 1270 33 23
9 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 215 176 214 179 190 173 1147 120 1267 27 25
10 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 197 200 213 235 211 210 1266 0 1266 36 26
11 Murtola Timo Veijarit, Tampere B 200 255 232 179 170 154 1190 60 1250 31 21
12 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi C 211 135 181 199 201 148 1075 174 1249 20 29
13 Pallari Erkki O-K, Rovaniemi B 227 158 170 174 189 197 1115 126 1241 26 26
14 Heikka Ari PUB, Tornio B 210 200 212 190 169 187 1168 66 1234 32 21
15 Ylitervo Sirkka-Liisa Kaamos, Rovaniemi C 186 208 136 166 155 188 1039 192 1231 20 26
16 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 180 226 193 166 168 199 1132 96 1228 24 32
17 Niemelä Raili Kaamos, Rovaniemi C 173 186 155 201 180 147 1042 180 1222 18 27
18 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 143 188 189 148 191 209 1068 144 1212 23 26
19 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 181 171 171 170 227 182 1102 108 1210 25 27
20 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 175 160 165 183 163 190 1036 162 1198 14 35
21 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 209 148 138 181 251 192 1119 78 1197 25 26
22 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 151 173 172 138 177 199 1010 186 1196 21 24
23 Huovinen Ritva O-K, Rovaniemi C 156 184 208 168 141 157 1014 180 1194 20 26
24 Mantere Pasi O-K, Rovaniemi B 146 151 166 215 171 242 1091 102 1193 24 24
25 Joensuu Pentti AuPa, Kemi C 187 158 156 200 200 151 1052 132 1184 19 28
26 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 174 144 202 169 221 211 1121 60 1181 28 20
27 Kettunen Jorma OPS, Oulu A 180 201 202 178 201 193 1155 24 1179 31 24
28 Mantere Susanna O-K, Rovaniemi C 169 168 142 156 194 192 1021 156 1177 16 30
29 Virkkunen Seppo FSB, Parainen A 154 186 185 245 177 177 1124 48 1172 25 28
30 Käldman Björn OPS, Oulu B 157 151 196 182 201 192 1079 90 1169 24 26
31 Alatervo Sari O-K, Rovaniemi C 156 193 188 182 126 149 994 174 1168 16 28
32 Ahde Esko OPS, Oulu B 176 176 194 203 178 166 1093 72 1165 22 31
33 Tapio Jouko O-K, Rovaniemi D 128 187 211 132 150 142 950 210 1160 17 25
34 Leinonen Pekka OPS, Oulu B 183 185 165 192 182 191 1098 60 1158 20 32
35 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 190 177 134 194 194 185 1074 84 1158 26 24
36 Starck Maarit Saagat, Tornio C 150 201 198 158 164 151 1022 132 1154 20 26
37 Tanjunen Jukka KalKe-90, Ylivieska B 175 201 188 160 172 146 1042 108 1150 15 34
38 Koivuranta Matti Kaamos, Rovaniemi C 181 161 199 168 177 104 990 156 1146 17 27
39 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi C 118 168 182 158 147 185 958 186 1144 20 22
40 Tamminen Eero VeiKei, Kemi B 162 191 224 117 191 167 1052 90 1142 23 22
41 Torvinen Timo Kaamos, Rovaniemi B 214 171 128 169 224 146 1052 90 1142 21 28
42 Lahdenperä Markku PUB, Tornio B 161 155 146 203 169 186 1020 114 1134 12 35
43 Springare Veikko AuPa, Kemi B 140 151 177 179 199 166 1012 120 1132 23 21
44 Ukkonen Jarmo NBC, Oulu B 193 149 155 201 158 185 1041 90 1131 24 23
45 Junno Pirjo TorKe, Tornio C 152 150 137 165 147 185 936 192 1128 11 29
46 Aspegren Ari O-K, Rovaniemi B 151 212 173 212 156 145 1049 78 1127 25 25
47 Yrjänheikki Raija O-K, Rovaniemi D 159 107 139 148 207 146 906 210 1116 17 17
48 Rauhala Jouni O-K, Rovaniemi B 155 149 153 185 171 181 994 120 1114 23 19
49 Ukkonen Risto NBC, Oulu B 203 165 205 144 159 183 1059 54 1113 24 29
50 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 166 163 146 180 190 167 1012 90 1102 25 21
51 Kettunen Minna OLS, Oulu C 188 169 148 115 143 156 919 174 1093 14 23
52 Kuusela Ilkka Kaamos, Rovaniemi D 151 137 141 191 123 140 883 210 1093 10 25
53 Koivuranta Martti O-K, Rovaniemi C 164 157 156 157 117 155 906 186 1092 14 27
54 Männistö Erkki Kaamos, Rovaniemi C 126 161 162 174 146 163 932 156 1088 16 20
55 Pitkänen Liisa Saagat, Tornio C 141 108 164 191 161 160 925 156 1081 16 18
56 Hast Kari Ralli, Kemi B 155 210 124 169 155 159 972 102 1074 15 28
57 Hautalahti Tuomo Into, Kemi C 162 136 150 146 167 156 917 156 1073 12 28
58 Pakonen Paavo DC, Oulu M 140 174 158 166 233 195 1066 6 1072 28 19
59 Hooli Jukka CPS, Kokkola M 176 173 160 170 192 180 1051 12 1063 23 23
60 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi B 211 136 145 149 177 141 959 102 1061 19 23
61 Pitkänen Martti Ralli, Kemi B 154 153 152 168 176 165 968 90 1058 13 33
62 Vilmi Keijo VeiKei, Kemi B 156 160 182 172 161 127 958 78 1036 21 18
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 309
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2023 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 07.10.2023 16:35 Webmaster