Santasport Keilahalli, Syyskaadot Jakso 2,
07.10.2019-10.11.2019, tilanne 09.11.2019
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Käsmä Jonne KEV, Kuusamo M 237 187 226 289 258 262 1459 0 1459 47 13
2 Uusinarkaus Tuomas O-K, Rovaniemi M 240 268 226 264 205 232 1435 0 1435 49 11
3 Hannunen Oskari O-K, Rovaniemi M 279 254 221 268 195 188 1405 12 1417 41 21
4 Alaoja Tuomas O-K, Rovaniemi B 232 220 206 244 190 204 1296 108 1404 37 24
5 Uusinarkaus Timo OPS, Oulu M 217 237 223 245 200 235 1357 0 1357 46 18
6 Ollonqvist Juha OPS, Oulu M 159 228 211 276 236 245 1355 0 1355 41 16
7 Suopajärvi Tommi O-K, Rovaniemi B 190 177 208 194 201 246 1216 108 1324 36 23
8 Vähäkuopus Juha O-K, Rovaniemi A 227 235 215 215 219 180 1291 30 1321 38 15
9 Viitakangas Toni O-K, Rovaniemi M 221 217 232 238 216 192 1316 0 1316 39 24
10 Kukkula Matti Kaamos, Rovaniemi B 209 180 212 234 181 222 1238 66 1304 31 27
11 Hannunen Joonas O-K, Rovaniemi A 233 268 184 179 224 189 1277 24 1301 37 21
12 Koivuranta Seppo O-K, Rovaniemi A 202 223 219 191 226 202 1263 36 1299 33 29
13 Salmi Pentti Kaamos, Rovaniemi D 145 234 171 177 202 148 1077 210 1287 24 21
14 Huovinen Ritva Kaamos, Rovaniemi C 203 178 183 178 200 164 1106 174 1280 21 31
15 Hannunen Seppo O-K, Rovaniemi C 180 192 183 196 168 202 1121 156 1277 28 24
16 Luosujärvi Matias OPS, Oulu M 182 245 207 199 199 244 1276 0 1276 34 23
17 Ylitervo Sirkka-Liisa Virkaheitot, Rovaniemi C 153 192 162 210 203 180 1100 174 1274 22 27
18 Koskelo Anssi O-K, Rovaniemi B 215 164 173 212 234 189 1187 84 1271 37 18
19 Yrjänheikki Markku O-K, Rovaniemi B 148 206 223 247 246 133 1203 66 1269 28 25
20 Piippola Hannu O-K, Rovaniemi C 223 224 163 157 163 177 1107 162 1269 28 21
21 Satta Markus Väyläkeila, Rovaniemi C 155 236 161 158 171 201 1082 186 1268 24 24
22 Kallunki Teuvo Virkaheitot, Rovaniemi B 170 224 181 156 200 202 1133 120 1253 21 33
23 Pulkkinen Paavo Virkaheitot, Rovaniemi C 183 160 174 163 169 216 1065 186 1251 21 28
24 Oinas Aulis Kaamos, Rovaniemi B 169 246 178 224 158 167 1142 102 1244 31 22
25 Männistö Erkki Kaamos, Rovaniemi C 183 170 181 186 176 183 1079 162 1241 21 31
26 Tapio Jarno O-K, Rovaniemi M 226 204 183 175 233 218 1239 0 1239 34 23
27 Hannunen Tarja O-K, Rovaniemi C 179 165 165 159 190 183 1041 192 1233 14 37
28 Kemppinen Martti O-K, Rovaniemi C 200 200 181 150 140 181 1052 174 1226 21 29
29 Gröhn Jorma Kaamos, Rovaniemi B 215 175 165 178 162 219 1114 108 1222 20 35
30 Vuorela Markku Väyläkeila, Rovaniemi B 210 190 182 185 155 156 1078 144 1222 23 25
31 Kaikkonen Markku O-K, Rovaniemi B 194 177 171 213 188 178 1121 96 1217 25 25
32 Uusinarkaus Päivi Saagat, Tornio B 202 173 170 202 207 159 1113 90 1203 25 33
33 Kananen Atte Kaamos, Rovaniemi B 214 139 145 180 212 188 1078 120 1198 22 24
34 Romakkaniemi Kalevi O-K, Rovaniemi B 192 178 199 181 200 169 1119 78 1197 24 31
35 Timonen Pekka Kaamos, Rovaniemi B 169 206 154 138 194 197 1058 132 1190 22 28
36 Suopajärvi Kaarlo Kaamos, Rovaniemi B 166 205 176 183 176 214 1120 66 1186 23 30
37 Tolonen Marita Virkaheitot, Rovaniemi C 151 163 183 188 142 167 994 192 1186 18 26
38 Kaivola Jouni Ralli, Kemi B 204 171 195 182 173 136 1061 90 1151 25 23
39 Parpala Olavi Rkm-Roi, Rovaniemi C 168 203 182 162 157 144 1016 132 1148 20 24
40 Koivuranta Matti Virkaheitot, Rovaniemi C 155 186 167 162 170 150 990 156 1146 12 35
41 Elo-Kuusela Soile Kaamos, Rovaniemi C 178 150 159 176 150 173 986 156 1142 14 30
42 Kemppainen Jaakko Rkm-Roi, Rovaniemi B 181 184 211 145 168 154 1043 90 1133 19 30
43 Meriläinen Laina Kaamos, Rovaniemi D 155 121 168 151 157 171 923 210 1133 13 27
44 Uusinarkaus Ari O-K, Rovaniemi B 163 183 218 161 159 180 1064 66 1130 23 28
45 Törmänen Ukko O-K, Rovaniemi D 139 143 198 130 157 144 911 210 1121 14 23
46 Torvinen Pauli Kaamos, Rovaniemi A 151 187 200 204 153 164 1059 60 1119 25 23
47 Ylinenpää Marko Kaamos, Rovaniemi C 159 143 134 175 167 196 974 144 1118 14 30
48 Väätäinen Aila Kaamos, Rovaniemi D 170 149 130 165 132 160 906 210 1116 19 19
49 Koivuranta Martti O-K, Rovaniemi C 204 116 158 194 147 141 960 150 1110 18 21
50 Kemppinen Eeva-Liisa O-K, Rovaniemi C 127 111 167 199 130 150 884 198 1082 13 19
51 Pernu Heikki Rkm-Roi, Rovaniemi D 133 147 169 136 129 121 835 210 1045 12 21
52 Mattas Matti Kaamos, Rovaniemi C 142 123 197 134 158 124 878 162 1040 15 24
53 Viik Jari Kaamos, Rovaniemi A 186 171 149 180 158 141 985 36 1021 23 20
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 188
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 09.11.2019 16:50 Webmaster